Haber

Yenişehir Belediyesi temizlik ekipleri artık Adıyaman’da

Depremin yaralarını sarmak için hem Mersin’de hem de bölgede seferberlik oluşturan Mersin Yenişehir Belediyesi, şimdi de Hatay’ın Samandağ ilçesinden sonra Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde çevre temizliği çalışmalarını güçlendiriyor.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve toplam 11 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından çalışmalarını sürdüren Mersin Yenişehir Belediyesi, kentteki depremzedelere barınma ve temel ihtiyaç malzemeleri ulaştırırken, aynı zamanda Bölgede yaralar.

Deprem bölgesindeki aksiliklerin en aza indirilmesi ve vatandaşların sağlığının korunması amacıyla Yenişehir Belediyesi, ekipleriyle çevre temizliği çalışmalarını güçlendiriyor. Bölgedeki salgın ve hastalık riskine karşı Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde Yenişehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri yoğun mesai harcıyor.

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, “İlk günden beri hem bölgede hem de Mersin’de tüm imkanlarımızla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Gölbaşı’nda daha önce dezenfeksiyon çalışmaları yapmıştık. Ayrıca portatif mutfak kurarak günlük 4 bin vatandaşımıza yemek ikramında bulunduk. Şimdi temizlik ekiplerimizi gönderdik. Hatay’da yaklaşık 3 haftadır temizlik çalışmalarını güçlendirdik. Bu süreçte çevre sağlığı çok değerlidir.

Vatandaşlarımızın sağlığını korumak için bölgedeki çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Yenişehir Belediyesi nerede ihtiyaç varsa, talepler ve imkanlar ölçüsünde orada olmaya devam edecektir.” söz konusu.
 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

hisarcikajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu